Okna premium najlepsze dla domów jednorodzinnych

Okna premium

- wszystko co warto wiedzieć

Autor: 22 August 2018

Kupując okna do naszego domu, zastanawiamy się, ile zainwestować w ich zakup. Czy chcemy mieć dobrą jakość, która zagwarantuje nam większy komfort w użytkowaniu, czy też chcemy postawić na okna PCV tańszego rodzaju, które nie będą miały tak dobrych właściwości, jak okna z wyższego segmentu. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, które nurtują osoby chcące zakupić lepsze okna i wciąż nie wiedzą, jaki typ okna będzie dla nich najlepszy.

Dlaczego warto zainwestować w okna klasy premium?

Wybór stolarki okiennej stanowi jedną z najważniejszych decyzji przy budowie domu. Od parametrów okna zależy, czy nasz dom będzie miał dobrą izolację cieplną, akustyczną i wygodę użytkowania. Coraz więcej producentów ma w swojej ofercie tzw. okna premium dostosowane dla bardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie precyzyjne wykonanie i lepszą jakość.

Okna te są wykonane z lepszej jakości materiałów, a dzięki najnowszej technologii ich profile są sztywniejsze i odznaczają się lepszą energooszczędnością. Istnieje możliwość zainstalowania w nich pakietów trzyszybowych, które posiadają współczynnik nieprzekraczający U=0,7. Również szerokość profili, jest szersza, niż w standardowych oknach, która wynosi ok. 85 mm.

Kto decyduje się na zakup okien premium?

Okna te wybierają przede wszystkim osoby, które budują własny dom. Domy raczej średnie pod względem wielkości od 120 m². Przy takiej inwestycji najlepiej wybrać produkt lepiej do tego dostosowany. Dom stawiamy na lata i chcemy cieszyć się długo z tej inwestycji. Zadbajmy więc o to, żeby zakupione przez nas okna były odpowiednie pod wieloma względami i służyły jak najdłużej. Wszystko zależy od wielkości domu, dlatego powinny być dobierane indywidualnie przez profesjonalny zespół sprzedażowy i montażowy.

Na co mogę liczyć, jeśli okna ulegną zniszczeniu? Co mi przysługuje jako klientowi?

Okna z segmentu premium objęte są gwarancją, która może się różnić w zależności od producenta. Jeśli chodzi o tych rzetelnych i sprawdzonych to oferują oni gwarancję okien premium. Warto się zorientować, co obejmuje nasza gwarancja, ponieważ może ona obejmować całe okno, albo niektóre elementy: szybę, okucia, profil okienny. Najlepiej wybrać producenta, który oferuje gwarancję na cały produkt.

Gwarancja jest ustalana indywidualnie dla klienta i zależy od zakupionego produktu. Co ważne, nie istnieją żadne przepisy, które regulowałyby tę kwestię. Często inną gwarancją objęta jest np. szyba, a inną profil. Dlatego warto zapoznać się z kartą gwarancyjną, która jest dołączona do produktu. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń, które wynikają ze złego użytkowania okna. Warunkiem do skorzystania z gwarancji jest właściwy montaż okna według wskazań producenta przez przeszkoloną ekipę. W niektórych przypadkach możemy liczyć też na obsługę pogwarancyjną.

Czym się różni okno klasy premium od standardowego okna PCV?

Główną różnicą pomiędzy oknami premium jest ich wykonanie. Ich profile są szersze niż w oknach standardowych. Są to okna dostosowane głównie do domów jednorodzinnych, rzadziej do mieszkań w bloku, gdzie obowiązują inne zalecenia co do stolarki okiennej. Okna z segmentu premium lepiej chronią przed włamaniami, warunkami atmosferycznymi, są ekonomiczniejsze w ogrzewaniu. Dzięki specjalnej technologii potrafią utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, tym samym gwarantując lepszy komfort temperaturowy.

Okna premium i ich zaletyźródło: materiały własne redakcji

Czy droższe okna oznaczają, że są lepsze?

Wybór okien premium jest sprawą bardzo indywidualną. Z całą pewnością okna, które mają więcej “udogodnień” powinny być lepsze, a kupujący je klient powinien wymagać od tego produktu więcej. Za ten typ okien zapłacimy dużo więcej, niż w przypadku okien standardowych, dlatego chcemy, by był to produkt na lata.

Musi więc on spełniać nasze wymagania i mieć wysoki standard. W oknach klasy premium ważną rolę odgrywają profile. Jeśli chodzi o okna z segmentu premium PCV, to wszystkie one mają szersze profile. Dodatkowo w cenę wkalkulowane są np. kolory klamek, termoramek, niewidoczne zawiasy. Często nie ma dopłat za różne opcje.

Lepsze drewniane premium - czy okna PCV?

W obydwu przypadkach parametry są bardzo porównywalne. Marka okna jest rozpoznawalna, dużo zależy od samych walorów estetycznych i preferencji kupującego, który decyduje się na dany produkt. Okna premium drewniane są z pewnością bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Czy istotny jest profesjonalny montaż przy oknach premium?

Kupując ten rodzaj okien bardzo ważny jest sam montaż. Jeśli okno premium będzie zamontowane przez montażystów czy firmę, która używa złych materiałów albo robi to mało profesjonalnie, to okna te nie będą spełniać swoich funkcji. Czas gwarancji na stolarkę okien premium wynosi około 7-10 lat, a sama gwarancja na montaż jest liczona oddzielnie, wynosi ona od 4 do 7 lat. Dużo zależy od samych gabarytów okna, jego zbrojenia, pakietów szybowych, uszczelek, okuć. Często montaż jest wykonywany z użyciem dobrych pokładów podparapetowych i z zastosowaniem minimum taśm zewnętrznych. Ważny jest rodzaj wentylacji, jaki będzie w domu, montaż musi zostać dopasowany do budynku i do rodzaju muru.

PorownajOkna.pl - Patrycja Gmurowska - redaktor

Patrycja Gmurowska

Redaktor

Doświadczony redaktor internetowy z biegłością w temacie odszkodowań, w tym w szczególności roszczeń za wypadek samochodowy. Jej specjalizacją jest także problematyka dot. Frankowiczów (posiadaczy kredytów indeksowanych i denominowanych do obcej waluty - głównie franka szwajcarskiego) oraz wypadków przy pracy, które są wynikiem np. naruszenia obowiązujących przepisów prawa pracy.

Średnia ocena: 4.67

Czytaj także

PorownajOkna - Okna pcv wymiary

Okna pcv wymiary czy istnieją standardowe wymiary okien?

Okna pcv wymiary nie muszą spełniać określonych warunków. Dziś nie istnieje “sztywny” wymiar szerokości i wysokości okna. Wyjątkiem są jedynie budynki zabytkowe, nad którymi pieczę pełni konserwator zabytków.Wybierając okna, kierujemy się designem, na kolejnym miejscu stawiając cenę i materiał.

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajOkna - Okna PCV cena

Okna PCV cena Co musisz wiedzieć, aby nie przepłacać

Okna PCV cena to jeden z ważniejszych czynników przy wyborze okien. Tymczasem ceny pozornie podobnych produktów znacząco się od siebie różnią. Pojawia się pytanie — dlaczego? Dziś sprawdzamy, co wpływa na cenę okien i jak wybrać optymalne rozwiązanie. U nas znajdziesz więcej wskazówek.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Okna pcv cennik

Okna pcv cennik promocja okien 2017/2018

Okna pcv cennik w okresie zimowym to duże rabaty i promocje dla kupujących. Niska temperatura za oknem nie zachęca do takich zakupów. Już od kilku lat możemy zauważyć dużą ilość rabatów, w okresie od grudnia do lutego czy nawet marca. To dobry czas dla osób planujących wymianę okien na wiosnę.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Okna PCV

Okna PCV jak wygląda proces zakupu okien?

Wybór okna pcv to dla kupującego ogromna inwestycja do której powinien podejść rozważnie. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które wybiorą ofertę dostosowaną indywidualnie.

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajOkna - Współczynnik przenikania ciepła okna

Współczynnik przenikania ciepła okna co warto wiedzieć przed zakupem

Współczynnik przenikania ciepła okna ma istotny wpływ na rodzaj zakupionych okien dla domu. Im jest on niższy tym okno generuje mniejsze straty ciepła, a pomieszczenie jest cieplejsze.

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajOkna - Okna drewniane

Okna drewniane co warto wiedzieć przed zakupem?

Okna drewniane cechuje bardzo duża wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, jednak w tym celu konieczna jest ich systematyczna konserwacja. Okna te dobrze wygłuszają pomieszczenia, a przy właściwej konserwacji potrafią służyć latami.

Autor: Patrycja Gmurowska